Thajské masáže Praha

Sauna

Pobyt v sauně má vliv především na zvyšování odolnosti organismu a preventivně působí proti nachlazení, chřipce a dalším nemocem. Intenzivní pocení pomáhá orgánům zbavovat se zplodin látkové přeměny a zlepšuje rozložení vody v těle. Na zdraví člověka má tedy sauna bezesporu blahodárné účinky.

    Sauna je vám k dispozici v salonech:
  • » v době pandemie COVID-19 tyto služby neposkytujeme

Služby lze čerpat pouze při současném zakoupení libovolné masáže nebo kosmetické procedury.

Saunu doporučujeme před masáží nebo kosmetickými službami. Před vstupem do sauny se prosím pečlivě seznamte s Provozním řádem a Pokyny pro používání sauny. Osobám, které navštěvují saunu poprvé, se doporučuje předchozí konzultace s lékařem.

Jak správně saunovat
Před vstupem do sauny si odložte veškeré oblečení, osprchujte se mýdlovou vodou a tělo osušte. Usedněte nebo si lehněte na některou z lavic, která vám nejlépe vyhovuje. Optimální teplota pro začátečníky by měla být cca 75 stupňů. Při pocení se lehce masírujte. Dobu saunování zvolte podle svých pocitů. V sauně vám musí být příjemně.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Při pobytu v sauně je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází po 15 minutách podle teploty vzduchu.

Ochlazení těla po ohřátí v sauně se provádí prudkým snížením teploty pomocí sprchy, vždy začínejte od dolních končetin. Prudké ohřátí a ochlazení těla se opakuje několikrát. Po osušení je možno vykonat několik relaxačních protahovacích pohybů. Je přísně zakázáno jít ze sauny do whirlpoolu, nejprve je nutné se ochladit a opláchnout ve sprše.

Saunování se nedoporučuje při chorobách srdce a krevního oběhu. Při kožních chorobách je nutno se poradit s lékařem. Do sauny by neměl chodit ani člověk s horečkou, neboť jeho termoregulační systém je narušen. Do sauny by člověk neměl chodit velmi unavený nebo nevyspalý. Člověk by neměl být ani hladový nebo naopak přejedený. Stejně tak by neměl mít žízeň.

Protože se člověk během saunování hodně potí, je nutno tělu dodávat dostatečné množství tekutin, v čemž je vhodné pokračovat i po skončení saunování.

Po saunování si důkladně osprchujte tělo mýdlovou vodou, umyjte si vlasy šamponem a osušte se. Zahajte oddechový režim v odpočívárně nebo na pohodlném lehátku. Tělo si přikryjte prostěradlem. Odpočiňte si cca 30-60 min. Ošetřete si vysušenou pokožku krémem nebo olejem.