Thajské masáže Praha

Úvod k thajským masážím

Techniky originální thajské masáže se velice liší od klasických masáží, jak je známe v Evropě, orientujících se pouze na svaly a měkké tkáně. Thajská masáž se zaměřuje na celé tělo, přičemž největší působení je soustředěno na svaly nohou, kloubů, chodidel a zad, protože tyto části těla jsou při současném životním stylu nejvíce namáhány.

Thajské masáže navazují na zkušenosti více než dva a půl tisíce let staré. Tyto tradiční masáže mají mnoho variant - mohou být například olejové či reflexní, ale jedno mají společné - zcela se liší od evropských masáží, které většinou odborníci provádějí na nahém těle. Originální a tradiční thajská masáž se totiž původně praktikovaly v buddhistických chrámech, a proto musel být pacient zcela zahalen. Dodnes je klient při thajské masáži zcela oblečen.

Umění "tradiční thajské masáže" vyžaduje obsáhlou znalost těla, zejména kostí, šlach, vazů a svalů. Je využívána při úlevách od bolesti a při zmírnění chronických příznaků a bolestí svalů a kostí, které mají častou příčinu ve špatném držení těla (celodenní stání nebo sezení). Může působit rovněž jako terapie k potlačení důsledků poškození tkáně a při poruchách způsobených rozsáhlým stresem. Spousta lidí bývá překvapena, jak jemným způsobem je možno pomoci snížit stres a napětí způsobené fyzickými poruchami.

Originální thajská masáž, označovaná slovem "nuad", má velmi hlubokou tradici léčby. Teoretickým základem masáže je nauka o neviditelných čárách energie (sen), které procházejí lidským tělem. Thajská masáž si vybrala čáry, na nichž leží důležité akupresurní body člověka, a je založena na ovlivňování bodů energie a toku energie v těle. Ovlivnění čar masážemi uvolňuje blokády, podporuje nerušený tok energie a přispívá k dobrému zdravotnímu stavu.

Technika thajské masáže spočívá v protlačování bodů a prohýbání, tedy nikoliv v hnětení. Právě tlak na energetická centra - čakry, je léčivý. Masér postupně protlačuje celé pacientovo tělo svými palci, patou, koleny, předloktím nebo dlaní.

Právě protlačováním se uvolňují zablokované dráhy - meridiány, a tím se dosahuje nápravy. Prováděná masáž může i trochu bolet, ale jen v případě, že má člověk již vážnější akutní nebo chronické zdravotní problémy. Má-li být opravdu účinná, měla by trvat dvě až tři hodiny - to je podle odborníků ideální doba. Minimem je však hodina. Proto se také originálním thajským masážím někdy přezdívá cvičení nebo jóga "pro líné". Trvá sice déle než masáže, na jaké jsme zvyklí v našich zeměpisných šířkách, ale zato je příjemná a hlavně vždy pomůže. Pro maximální požitek je nutná masáž celého těla v délce trvání 90-120 minut. Ale rovněž 30-60 minutová masáž těla nebo jen nohou a chodidel Vám přinese velký pocit uvolnění.

Dalšími pozitivními účinky je zmírnění působení stresu, zlepšení krevního oběhu, očištění těla od toxinů a jiných škodlivých látek, posílení nervové soustavy, revitalizace energie a celková harmonizace těla.

To vše vám dá originální thajská masáž v Praze v salonech Thajka.